Jak założyć hodowlę kotów niebieskich

Jak założyć hodowlę kotów niebieskich

Zdecydowałeś się założyć hodowlę kotów niebieskich. Ale od czego zacząć? Jak znaleźć odpowiedniego kota dla siebie? Oto kilka wskazówek, jak znaleźć idealną rasę:

Rosyjski niebieski to rzadka rasa

Kot rosyjski niebieski jest niezwykle rzadką rasą. W przeciwieństwie do wielu innych kotów, wychowanie miotu kociąt jest nieco inne. Hodowcy zazwyczaj oddzielają kocięta od matki do około 13 tygodnia życia. Możesz adoptować kociaka rosyjskiego niebieskiego ze schroniska dla kotów lub z grupy ratowniczej. Należy również sprawdzić w lokalnym schronisku dla zwierząt, czy kot jest w dobrym stanie zdrowia i czy jest dostępny do adopcji.

Jest tolerancyjny wobec innych kotów

Kot niebieski jest tolerancyjny w stosunku do innych kotów i jest bardzo łagodnym, lojalnym zwierzęciem. Kot ten lubi bawić się w aportowanie. Będzie się nawet wspinał i skakał, aby Cię obserwować, gdy będziesz sam. Kot ten dobrze dogaduje się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi, które są przyjazne kotom. Założenie hodowli to świetny sposób na zdobycie nowego kota, który ma wiele zalet. Kot niebieski jest dobrym wyborem dla początkujących i stanowi wspaniały dodatek do każdej rodziny.

Jest uczuciowy

Jeśli zawsze marzyłeś o posiadaniu hodowli kotów niebieskich, to prawdopodobnie już zacząłeś się tym interesować. Hodowcy rosyjscy należą do najbardziej utytułowanych hodowców, koncentrując się na jakości, lojalności i inteligencji. Jednak w przeciwieństwie do innych ras, koty te mają mniejszą tendencję do linienia niż inne typy kotów. Chociaż możesz być zaskoczony tym, jak mało te koty się gubią, są one niezwykle kochane i czułe. Koty te zachęcają dziecko do rozmowy z nimi, jeśli jest ono smutne. Spokojne usposobienie rosyjskich kotów niebieskich sprawia, że są one idealnymi zwierzętami domowymi, dlatego często są adoptowane przez osoby, które mają małe dzieci lub potrzebują towarzysza.

Zobacz też:  Mieszanka kota rosyjskiego z kotem angielskim

Jest to dobry wybór dla rodziców zwierząt z alergiami

Jeśli masz problemy z alergiami i szukasz nowego zwierzaka, kot rosyjski niebieski może być idealnym wyborem. Te piękne koty są znane ze swojego pięknego niebieskiego umaszczenia i hipnotyzujących zielonych oczu. Ich pluszowa sierść o niskim poziomie linienia jest miękka i luksusowa. Wymagają one jedynie cotygodniowego szczotkowania, ale uwielbiają być szczotkowane! Koty rosyjskie niebieskie mogą być również doskonałym wyborem dla rodziców z małymi dziećmi lub cierpiących na alergie.

Jest to dobry wybór dla kotów mieszkaniowych.

Zanim adoptujesz kociaka z hodowli, zastanów się nad stylem życia i warunkami, w jakich będzie żył Twój potencjalny pupil. Wiele kotów dobrze czuje się w małych pomieszczeniach, podczas gdy inne wymagają więcej przestrzeni. Najlepsze koty do mieszkań to na ogół te, które nie wymagają zbyt wiele miejsca i nie są przesadnie wymagające. Na przykład amerykański kot krótkowłosy jest popularnym wyborem do mieszkania, ponieważ jest zarówno towarzyski, jak i spokojny.

Wymaga minimalnej pielęgnacji

Jeśli zastanawiasz się nad przygarnięciem do domu kota niebieskiego, zapewne zastanawiasz się, czy wymaga on dużo zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki krótkiej sierści koty rosyjskie niebieskie są bardzo łatwe w utrzymaniu, ale nie oznacza to, że są całkowicie pozbawione włosów. Długowłose rosyjskie błękity, znane jako Nebelung, potrzebują około dwóch lat, aby rozwinąć swoją puszystą sierść. Wymagają one jednak szczotkowania co najmniej raz w tygodniu, aby utrzymać ich sierść w doskonałym stanie.

Warto zobaczyć: