Jaki charakter mają koty rosyjskie

Jaki charakter mają koty rosyjskie

Poza królewskim dziedzictwem, charakter kotów rosyjskich jest również bardzo fascynujący. Po raz pierwszy zostały one wystawione obok innych kotów niebieskich w 1912 roku i wkrótce otrzymały swoją własną klasyfikację. Kot rosyjski został wprowadzony do Stanów Zjednoczonych na początku XX wieku, a jego popularność od tego czasu stale rośnie. Wśród różnych gatunków kotów ta rasa jest najpiękniejsza. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o jej wyjątkowym charakterze i cechach – ten fragment jest skutkiem wysiłków zespołu strony Porady od Ekspertów.

Coy

Koty rosyjskie są bardzo łagodne i nie szczekają zbyt często. Chociaż lubią być blisko swoich ludzi, koty rosyjskie nie są zbyt towarzyskie ani wychodzące. Najlepiej sprawdzają się w domach ze starszymi dziećmi, chociaż mogą dogadać się z młodszymi dziećmi, które są łagodne i pełne szacunku. W stosunku do innych kotów mogą być jednak przyjaźnie nastawione. Oto kilka wskazówek, jak zapewnić kotom rosyjskim szczęście w Twoim domu. Pierwszą z nich jest unikanie zapoznawania kota z obcymi ludźmi.

Lojalność

Lojalna natura kotów rosyjskich sprawia, że są one doskonałymi zwierzętami domowymi dla ludzi, którzy cenią sobie lojalność i towarzystwo. Koty rosyjskie niebieskie są niezwykle czułe i zazwyczaj pozostają ze swoimi właścicielami na całe życie. Nie zrzucają dużo sierści i wymagają szczotkowania tylko raz w tygodniu. Lojalne koty rosyjskie niebieskie nie mają wielu problemów zdrowotnych i zazwyczaj dobrze dogadują się z dziećmi i psami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej wspaniałej rasie kotów!

Smukłe

Smukłe koty rosyjskie to popularna rasa kotów. Są to koty półaktywne i czułe, które uwielbiają spędzać czas ze swoimi właścicielami. Nie gubią dużo wody, ale mogą się nudzić lub stresować, jeśli są pozostawione same sobie przez dłuższy czas. Mimo że nie zrzucają dużo sierści, nie są hipoalergiczne, ale wytwarzają mniej glikoproteiny Fel d-1 niż inne koty. Jeśli masz kota alergika, możesz rozważyć wybór innej rasy.

Zobacz też:  Ile kosztuje utrzymanie kota rosyjski niebieski

Inteligentna strona

Chociaż wiele ras kotów jest bardzo podatnych na szkolenie, kot rosyjski niebieski posiada pewne wyjątkowe cechy. Kot rosyjski niebieski jest wyjątkowo inteligentny i potulny. Lubi bawić się swoimi zabawkami i jest zaskakująco figlarny, pozostając kociakiem nawet w wieku dorosłym. Koty rosyjskie niebieskie są niezwykle inteligentne i lubią zabawki logiczne i interaktywne. Zabawki takie jak wędki są szczególnie atrakcyjne dla tej rasy. Koty te wymagają również zdrowej, regularnej higieny.

Elegancki

Kot rosyjski jest średniej wielkości kotem w typie obcym. Jego długie, szerokie uszy osadzone są pionowo na głowie. Jego oczy powinny mieć jasnozielony kolor. Jego twarz jest pochylona z wydatnymi opuszkami wąsów, co nadaje mu wdzięczny wygląd. Ten piękny kot stoi na długich nogach z łapami o owalnym kształcie i umiarkowanie długim, zwężającym się ku dołowi ogonem. Jego sierść jest zazwyczaj błyszcząca, a kot rosyjski ma piękne znaki, od których pochodzi jego nazwa.

Warto zobaczyć: