Co mogą jeść koty rosyjskie?

Co mogą jeść koty rosyjskie?

Chociaż koty rosyjskie nie potrzebują zbyt wiele mięsa i ryb, to jednak potrzebują kilku ważnych składników odżywczych. Koty rosyjskie wymagają w swojej diecie niezbędnych tłuszczów, które zazwyczaj są nazwanymi źródłami tłuszczu, znajdującymi się w wysokiej jakości karmach dla kotów. Tłuszcze te są niezbędne dla skóry i sierści kota oraz do podtrzymywania tkanek i błon komórkowych. Niedobór kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 może prowadzić do nieprawidłowości w układzie nerwowym, upośledzenia zdolności uczenia się oraz problemów ze wzrokiem.

Przysmaki Stella & Chewy

Firma rozpoczęła działalność jako dostawca surowej karmy, ale rozszerzyła swoją ofertę, aby zadowolić różne typy rodziców zwierząt. Oprócz liofilizowanej karmy surowej firma Stella & Chewy’s oferuje również karmę z dodatkiem surowego mięsa oraz dodatki do posiłków. Liofilizowane karmy dla kotów są produkowane z kurczaka, kaczki, indyka i wołowiny.

Firma rozpoczęła działalność w 2003 r. w małym mieszkaniu na Brooklynie w Nowym Jorku, a obecnie posiada oddziały na Środkowym Zachodzie. Założycielka firmy, Marie Moody, zaczęła eksperymentować z surową dietą dla swoich psów i oba psy świetnie się rozwijały. Firma opracowała innowacyjne środki bezpieczeństwa żywności, aby udostępnić tę dietę innym zwierzętom domowym, i tak narodziła się jej nazwa. Choć wokół surowej karmy Stella & Chewy’s narosło wiele kontrowersji, firma jest wierna swoim produktom i ich wysokiej jakości.

Blue Buffalo karma dla kotów z ograniczonym składem

Ta karma dla kotów z ograniczonym składem została opracowana na bazie składników pochodzących z prawdziwego mięsa i nie zawiera żadnych dodatków ani wypełniaczy na bazie zbóż. Oznacza to, że Twój kot otrzyma więcej wartości odżywczych i różnorodności w porównaniu z tradycyjnymi karmami dla kotów. Firma została założona w 2002 roku przez Billa Bishopa, absolwenta Ohio Wesleyan University. Przez całe życie pracował w reklamie i marketingu. Postanowił wykorzystać swoje umiejętności marketingowe, aby stworzyć nowy produkt, który zapewni takie same korzyści naszym pupilom.

Receptura tej karmy jest wypełniona wysokiej jakości składnikami, w tym wątróbką z kurczaka. Jest również pełna zdrowych, naturalnych składników i nie zawiera zbóż, glutenu ani mączek z produktów ubocznych. Ponadto, nie zawiera sztucznych barwników ani aromatów, dzięki czemu jest odpowiednia dla kotów rosyjskich. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, jaką karmę powinien jeść Twój kot, aby uniknąć alergii.

Purina Pro Plan Complete Essentials

Jeśli szukasz wysokobiałkowej karmy dla swojego kota rosyjskiego, Purina Pro Plan Complete Essentials jest dobrym wyborem. Ta receptura zawiera prawdziwego kurczaka, ryż browarniany, kwasy tłuszczowe omega-6, prebiotyki oraz gwarantowane żywe probiotyki. Karma jest również bogata w przeciwutleniacze, które wspomagają układ odpornościowy kota. Ponadto, receptura karmy z kurczakiem i ryżem jest bogata w witaminy i minerały dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Koty rosyjskie lubią dietę wysokiej jakości. Purina Pro Plan Complete Essentials dla kotów rosyjskich zawiera kurczaka, gluten pszenny, skrobię kukurydzianą modyfikowaną oraz naturalne i sztuczne aromaty. Karma została opracowana na podstawie ponad 85-letnich badań przeprowadzonych przez 400 naukowców. Ta karma klasy premium została opracowana tak, aby pomóc Twojemu kotu czuć się zdrowo i szczęśliwie, jednocześnie dostarczając mu wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje, aby pozostać aktywnym. Koty rosyjskie lubią, gdy ich karma jest aromatyczna, dlatego pamiętaj, aby podawać ją razem ze zdrowymi przysmakami dla kota.

Zobacz też:  Kot rosyjski czy brytyjski - jakiego wybrać

Karma dla psów Pedigree Pal

Pedigree Pal jest popularną marką suchej karmy dla psów w Rosji, a firma Master Foods, która stoi za tą marką, intensywnie ją promuje. Do produktów firmy należą karma dla psów Pedigree oraz karma dla kotów Whiskas. Reklama Whiskas, w której kot Nataszy Baginy patrzy błagalnie na swojego właściciela, wywarła wpływ na populację kotów w tym kraju. Towarzyszą jej plakaty w żywych, szklanych oprawach, które wyglądają kusząco na moskiewskich ulicach.

Zwierzęta o wrażliwych żołądkach mogą również spożywać karmę Pedigree, ponieważ została ona opracowana tak, aby była odpowiednia dla kotów rosyjskich. Karma ta zawiera dużą ilość białka zwierzęcego, ale nadal zawiera białka pochodzenia roślinnego. Pedigree stosuje więcej składników roślinnych niż większość innych marek karm dla psów, ale psy są wszystkożerne, więc ich dieta powinna zawierać pewne ilości produktów pochodzenia zwierzęcego.

Karma dla kotów Whiskas

Niezależnie od tego, czy Twój kot jest zwierzęciem domowym, czy pochodzi ze starego kraju, karma WHISKAS jest dobrym wyborem. Koty rosyjskie są obligatoryjnymi mięsożercami i dlatego wymagają pokarmu wysokobiałkowego. Bez względu na to, czy szukasz karmy suchej czy mokrej, Whiskas ma dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie. Do karmienia kotów rosyjskich można używać zarówno karmy mokrej, jak i suchej.

Oprócz zwykłej suchej karmy dla kotów, Twój kot rosyjski niebieski może również korzystać z karm specjalnych. Specjalistyczna karma przeznaczona dla kotów z określonymi schorzeniami będzie dla nich bardziej smakowita. Oprócz białka i węglowodanów, rosyjski kot niebieski potrzebuje kwasów tłuszczowych omega, aby utrzymać zdrową skórę i sierść. Są one niezbędne dla ich bujnego futra. Ponadto, wspomagają one zdrowie ich układu nerwowego i wzroku.

Receptura Tiki Cat składa się głównie z niskotłuszczowego kurczaka w podstawowym rosole.

Receptura Kota Tiki jest wytwarzana z kurczaka, a nie z pszenicy. Jest również pieczona, a nie ekstrudowana, aby zapewnić najzdrowsze składniki. Chociaż zdrowa dieta jest idealna dla Twojego kota, dobrym wyborem jest również taka, która jest wolna od kontrowersyjnych składników. Wysoka zawartość białka i niska zawartość węglowodanów w produktach Tiki Cat sprawia, że są one doskonałym wyborem dla kotów chorych na cukrzycę.

Receptura karmy zawiera kurczaka jako główne źródło białka, ale jest wolna od zbóż, ziemniaków i sztucznych aromatów. Karma ma również niską zawartość tłuszczu i węglowodanów. Chociaż składniki tej mokrej karmy mogą zawierać nieco więcej tłuszczu, mają również niższą zawartość węglowodanów i zawierają dobre dla Twojego kota witaminy i aminokwasy.

Warto zobaczyć: