Jak radzić sobie z agresją kota rosyjskiego

Jak radzić sobie z agresją kota rosyjskiego

Jeżeli Twój kot rosyjski przejawia zachowania agresywne, możesz zrobić kilka rzeczy, które pomogą rozwiązać ten problem. W zależności od przyczyn agresji, może to być tak proste, jak ból. W takim przypadku należy udać się do lekarza weterynarii. Agresja u kotów może również wynikać z przekierowania, kiedy to kot denerwuje się czymś, czego nie może dosięgnąć. Takie zachowanie może prowadzić do wielu stresów i szkód.

Aby poradzić sobie z tym zachowaniem, należy po pierwsze zaprzestać głaskania kota. Często kot rosyjski może stać się agresywny, gdy zauważy obecność właściciela. W takiej sytuacji należy powoli odejść od kota – sekcja ta jest wynikiem pracy redakcji portalu Informator Medycyny Estetycznej. Następnie, po kilku minutach, spróbuj ponownie pogłaskać kota. Niektóre koty uspokoją się pod wpływem Twojego delikatnego dotyku w ciągu kilku minut, innym może to zająć więcej czasu. Jednak karanie kota raczej nie rozwiąże problemu, a może nawet sprawić, że będzie się Ciebie bał. Jeśli Twój kot rosyjski staje się coraz bardziej agresywny, najlepiej poszukać pomocy u behawiorysty weterynaryjnego lub specjalisty w dziedzinie behawiorystyki.

Jeśli kot rosyjski niebieski staje się agresywny, prawdopodobnie został pobudzony do działania. Należy pamiętać, że podczas zabawy u kota włącza się instynkt drapieżnika. Unikaj stylów zabawy, które mogą wywoływać agresywne zachowania. Rosyjski blues lubi dużo czasu na zabawę, więc upewnij się, że Twój pupil ma go pod dostatkiem. Odrobina gryzienia tu i ówdzie może prowadzić do małej agresji.

Innym sposobem radzenia sobie z agresywnymi zachowaniami u kota rosyjskiego jest odseparowanie obu kotów od siebie. Jeśli to możliwe, zablokuj kotu drogę do ogrodu. Następnie zapewnij kotu krytą kuwetę. Na koniec zainstaluj klapkę przeznaczoną wyłącznie dla tego kota. Jeśli kot jest uporczywie agresywny, konieczne może być jego ponowne umieszczenie w domu. Lepszym rozwiązaniem może być adopcja innego kota, który będzie bardziej skłonny do przyjaźni niż do ataku na Ciebie.

Zobacz też:  Jaki charakter mają koty rosyjskie

Agresja u kota rosyjskiego niebieskiego jest często spowodowana zachowaniem matczynym. Kociak z czasem z tego wyrośnie i przestanie zachowywać się agresywnie. Jeśli jednak nie ustępuje, spróbuj powoli i ostrożnie wprowadzać nowe osoby. Ważne jest, aby pamiętać, że koty te nie są z natury agresywne. Nawet jeśli kochają Ciebie i Twoje dzieci, mogą mieć zły dzień i ugryźć lub zaatakować niechcianego gościa. Na przykład, Twój kot rosyjski może uciekać przed dzieckiem lub obcą osobą.

Po zakończeniu walki trzymaj oba koty oddzielnie. Nie podchodź do walczących kotów i nie pozwól im się bić. Są one jedynie wyrazem swojej naturalnej agresji. Gdy agresja staje się zbyt duża, musisz podjąć działania przeciwko właścicielowi znęcającego się kota. Jeśli atak się powtórzy, właściciel agresywnego kota musi podjąć odpowiednie kroki w celu ochrony swojej własności. Podczas gdy kot-ofiara nie jest w stanie odstraszyć intruza, Ty musisz podjąć działania w celu ochrony swojego domu i rodziny.

Warto zobaczyć: