Kot rosyjski rudy - historia

Kot rosyjski rudy – pielęgnacja

Jeśli rozważasz adopcję kota rosyjskiego, zastanawiasz się, jak się nim opiekować. Oto kilka wskazówek. Należy pamiętać, że rosyjski kot imbirowy jest wyjątkową rasą, która potrafi być bardzo uczuciowa. Podczas gdy wielu właścicieli lubi łagodną i kochającą osobowość tego kota, inni mogą być zniechęceni ceną – część ta jest zasługą autora portalu Blog Uroda Online. Jak w przypadku każdego nowego zwierzęcia, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym jego pielęgnację i utrzymanie.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać, opiekując się kotem rosyjskim rudym, jest spędzanie z nim czasu. Są one bowiem bardzo aktywne i często miauczą. Zabieranie kota na dwór jest jednym ze sposobów na zapewnienie mu rozrywki. Pamiętaj jednak, aby założyć mu na szyję obrożę, aby nie doznał kontuzji podczas zabawy. Koty lubią też bawić się na zewnątrz, więc ogrodzony ogród jest dla nich koniecznością. Pamiętaj jednak, aby przed wyprowadzeniem kota rosyjskiego rudego na zewnątrz sprawdzić, czy nie wykazuje on oznak agresji.

Jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie zdrowia kotu rosyjskiemu jest jego regularne mycie. Koty te zrzucają niewiele sierści, ale należy pamiętać o ich dokładnym czyszczeniu. Kot rosyjski ma mniejszą sierść niż koty innych ras, więc szczotkowanie go raz lub dwa razy w tygodniu jest więcej niż wystarczające. Jeśli jednak planujesz wykąpać kota, pamiętaj o użyciu zatwierdzonej przez lekarza weterynarii pasty dla zwierząt do czyszczenia łap.

Pomimo egzotycznej nazwy, kot rosyjski niebieski jest nadal stosunkowo pospolity. Po raz pierwszy kot ten pojawił się publicznie w 1871 roku, kiedy to został pokazany w Crystal Palace, gdzie Kot Archanioł zyskał międzynarodową popularność. Do Stanów Zjednoczonych został sprowadzony na początku XX wieku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Jak wszystkie koty, wymagają one wiele troski i uwagi. A kot rosyjski niebieski ma długą historię królewską.

Zobacz też:  Choroby genetyczne kotów rosyjskich

Odpowiednia dieta jest istotnym elementem opieki nad kotem rosyjskim. Potrzebują one dobrej diety z niewielką ilością węglowodanów lub bez węglowodanów. Najlepiej jest wybierać karmę dla kotów, której głównymi składnikami są prawdziwe ryby lub mięso. Ważne jest, aby dobrać odpowiednią dietę dla kota, w zależności od jego wieku i stanu zdrowia. Musisz mieć pewność, że podajesz swojemu rosyjskiemu kotu imbirowemu wysokiej jakości karmę, która jest odpowiednia dla etapu życia kota.

Dobrze pielęgnowany kot rosyjski imbirowy to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie Twojego zwierzęcia. Jest to łagodny kot na kolanach, który lubi poznawać nowych ludzi. Choć w stosunku do obcych są powściągliwe, stają się czułe, gdy zaufają. Gdy już cię poznają, będą oczekiwać, że spełnisz wszystkie ich potrzeby, co oznacza, że są bardzo przyjazne i łatwe w opiece. Mogą być wspaniałymi kocimi przyjaciółmi.

Warto zobaczyć: