Pielęgnacja kotów rosyjskich długowłosych

Pielęgnacja kotów rosyjskich długowłosych

Tak jak wszystkie koty, rosyjskie koty długowłose wymagają regularnej pielęgnacji. Pielęgnacja wymaga trochę czasu i uwagi. Ze względu na giętkość swojego ciała, koty są w stanie wyginać się i sięgać do wszystkich części ciała – cytat ten został zaczerpnięty od redaktora serwisu Porady dla Każdego. Ich język pokryty jest skierowanymi do tyłu kolcami, które usuwają luźne włosy i brud. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o pielęgnacji kota rosyjskiego. Jeśli jesteś nowym właścicielem kota, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

Nebelung jest rasą czystej krwi

Nebelung to rzadka rasa rosyjskiego kota długowłosego, która nie jest tak powszechna jak inne koty. Koty te mają stosunkowo niski wskaźnik chorób dziedzicznych i ogólnie są zdrową rasą. Koty Nebelung są jednak podatne na kilka typowych kocich schorzeń. Niektóre z nich to nadczynność tarczycy, kamica pęcherza moczowego i choroby nerek. Szanujący się hodowcy oferują gwarancje zdrowotne przy adopcji nowego kociego członka rodziny.

Nebelung jest spokrewniony z krótkowłosym rosyjskim niebieskim

Nebelung krótkowłosy jest bliskim krewnym popularnej rasy rosyjskiej niebieskiej. Nebelung znany jest ze swojej spokojnej natury i wysokiej inteligencji. Rasa ta z natury nie jest towarzyska, ale ma dużo energii. Dobrze nadają się do domów o ograniczonym poziomie aktywności, ponieważ źle znoszą dłuższą rozłąkę z właścicielem. Tworzą bliskie więzi z jednym członkiem rodziny i lubią jeździć na ramionach człowieka podczas spacerów.

Nebelung potrzebuje czystej kuwety

Twój Nebelung potrzebuje czystej kuwety. Te długowłose koty mają tendencję do zrzucania niewielkiej ilości moczu, ale nie tak dużo jak inne rasy. Zawsze powinieneś zapewnić kotu dużo świeżej wody i wysokiej jakości pożywienie. Jeśli nie utrzymujesz kuwety Nebelunga w czystości, możesz zauważyć, że Twój Nebelung ma mniejszy apetyt lub całkowicie przestaje z niej korzystać.

Zobacz też:  Choroby kotów rosyjskich

Nebelung zrzuca mniej sierści niż inne rasy kotów

Sierść kota rasy Nebelung jest średniej długości do długiej, z krótkim końcem i dłuższym futrem na niektórych częściach ciała. Ta dwuwarstwowa sierść zapewnia kotu doskonałą wodoodporność i sprawia, że nadaje się on do wszystkich warunków pogodowych. Koty Nebelung są srebrzystoniebieskie i ważą od 7 do 15 funtów. Ich średniej długości sierść ma niebieskie włosy ze srebrnymi końcówkami i wymaga codziennej pielęgnacji. Nebelung jest miękką, czułą rasą, która uwielbia być głaskana.

Nebelung jest podatny na choroby przyzębia

Choroby przyzębia są częstą przypadłością u kotów rasy Nebelung. Rasa ta jest spokrewniona z kotem rosyjskim niebieskim, który również jest podatny na tę przypadłość. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, aby zapobiec chorobom przyzębia u Twojego Nebelunga. Regularnie szczotkuj zęby swojego Nebelunga, utrzymuj je w czystości i zdrowiu. Przy odpowiedniej opiece stomatologicznej Nebelungi mogą dożyć nawet 18 lat.

Nebelung jest czuły

Kot Nebelung jest bardzo czuły, nawet jeśli jest nieco nieśmiały w stosunku do obcych. Kot ten zawsze cię obserwuje i chce być tam, gdzie ty. Ma więcej cech psa niż kota, a ta rasa często tworzy głębokie przywiązanie do swojej rodziny. Na szczęście kot ten jest niezwykle delikatny podczas pielęgnacji, więc nie trzeba się obawiać, że skrzywdzimy tego niezwykle słodkiego kota.

Nebelung wymaga regularnego karmienia

Nebelung to doskonały wybór dla właścicieli, którzy chcą mieć kochającego i wiernego towarzysza na całe życie. Nazwa Nebelung pochodzi od epickiego niemieckiego mitu, a rasa ta jest o wiele bardziej czuła niż rosyjski Blues. Znalezienie Nebelunga może być wyzwaniem, więc najlepiej rozpocząć poszukiwania u renomowanego hodowcy lub sprawdzić dostępność rasy w lokalnym schronisku.

 

Warto zobaczyć: