Jak dbać o małe koty rosyjskie

Jak dbać o małe koty rosyjskie

Jeśli szukasz informacji o tym, jak opiekować się małymi kotami rosyjskimi, to dobrze trafiłeś. Te figlarne i niewymagające koty są doskonałym wyborem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych właścicieli. Chociaż nie są wymagające w tradycyjnym sensie, są wybredne, jeśli chodzi o czystość. W tym artykule przedstawimy kilka najważniejszych faktów, które należy wziąć pod uwagę podczas opieki nad małymi kotami rosyjskimi. Omówimy również najlepsze karmy i sposoby ćwiczeń dla kotów rosyjskich niebieskich.

Rosyjskie koty niebieskie są łagodną rasą

Jeśli szukasz łagodnej rasy, możesz rozważyć rosyjskiego niebieskiego. Mimo, że rosyjskie koty niebieskie są zazwyczaj łagodne, to jednak wymagają pewnej uwagi i powinny być pozostawiane same tylko w ciągu dnia. Koty te mogą żyć w spokojnym domu, ale są również tolerancyjne wobec młodszych dzieci, które są łagodne i pełne szacunku. Pomimo swojej łagodnej natury, rosyjskie koty niebieskie są zazwyczaj zgodne z innymi zwierzętami domowymi. Koty te są doskonałymi towarzyszami dla osób posiadających małe dzieci.

Są niewymagające

Koty tej rasy są bardzo inteligentne, lojalne i nie lubią być zaniedbywane. Koty te lubią dużo uwagi ze strony człowieka, ale są stosunkowo mało wymagające. Nie miauczą jak koty syjamskie. Zamiast tego ich miauczenie brzmi jak ćwierkanie – ten fragment został przekazany przez stronę Wylecz zęby. Są również bardzo chętne do zabawy, ale nie lubią przebywać z obcymi. Uwielbiają być przytulane. Jeśli szukasz kota, który nie potrzebuje dużo uwagi, rosyjski niebieski jest dobrym wyborem.

Są figlarne

Małe koty rosyjskie są małe, pyzate i bardzo towarzyskie. Ich figlarne, przyjazne osobowości sprawiają, że są doskonałymi zwierzętami domowymi. Potrafią być również dość głośne. Zazwyczaj są kastrowane i sterylizowane. Ich długa, niebieska sierść jest piękna i są bardzo czułe w stosunku do swoich właścicieli. Nie przepadają jednak za bliskością obcych osób. Dlatego należy je socjalizować z innymi zwierzętami domowymi i ludźmi.

Są wybredne, jeśli chodzi o czystość

Te urocze małe koty rosyjskie są bardzo wybredne, jeśli chodzi o czystość. Wymagają między innymi nieskazitelnie czystej kuwety, codziennych posiłków i czasu na zabawę. Są również odkrywcami i wspinaczami, dlatego będą potrzebowały zabezpieczonych przed dziećmi zamków w drzwiach szafek i zamkniętych małych przestrzeni w domu. Małe koty rosyjskie są doskonałymi zwierzętami dla osób, które po raz pierwszy są właścicielami kotów, starszych dzieci i pracujących singli. Ich rozpieszczona natura sprawia, że są dobrymi zwierzętami dla rodziny z małymi dziećmi.

Zobacz też:  Kot rosyjski błękitny - pielęgnacja

Są podatne na alergie

Wszystkie koty są podatne na alergie. Głównym winowajcą jest Fel d1, białko znajdujące się w skórze, futrze i gruczołach łojowych. Białko to wywołuje reakcję alergiczną w przypadku kontaktu z alergenem. Chociaż większość kotów nie wykazuje reakcji alergicznych na inne zwierzęta, alergia może rozwinąć się u kotów, które są narażone na kontakt z alergenami kota. U kota cierpiącego na tę przypadłość może wystąpić szereg objawów, w tym swędzenie oczu, trudności w oddychaniu, kichanie i wysypka w miejscu kontaktu z alergenem.

Są eleganckie

Koty rasy rosyjskiej należą do kotów średnich i dużych. Są to koty ras obcych, o krótkiej, gęstej sierści, która może mieć pewne wzory. Twarz kota rosyjskiego jest elegancka i kanciasta, z wydatnymi opuszkami wąsów. Nogi są umiarkowanie długie i lekko zwężają się ku końcowi. Jego głowa w kształcie klina ma zawadiacki, chytry uśmiech i duże, szmaragdowe oczy.

Są powściągliwe

Te małe, tabby kotki pochodzą z regionu rzeki Amur w Rosji. Swój wygląd zawdzięczają naturalnie krótkim, zagiętym ogonom. Chociaż nie są kotami towarzyskimi, mają duże osobowości. Koty te zadowalają się przebywaniem w domu i przytulaniem. Chociaż ich wygląd jest powściągliwy, koty te są bardzo figlarne i mają wysoki poziom energii. Koty te są doskonałymi zwierzętami domowymi dla właścicieli, którzy są zainteresowani przyniesieniem do domu zwierzęcia.

Nie przepadają za zmianami

Te wysoce inteligentne koty uwielbiają poznawać nowe otoczenie i gonić za promieniami słońca. Chociaż koty te nie są szczególnie przytulne, potrafią przywiązać się do jednego lub dwóch właścicieli i cieszyć się ich towarzystwem. Chociaż nie okazują uczuć, chętnie bawią się zabawkami i promieniami słońca. Jeżeli jesteś nowym właścicielem kotów rosyjskich, być może będziesz musiał „zabezpieczyć” swój dom, aby uniknąć niepożądanych zmian.

Warto zobaczyć: