Koty rosyjskie i dzieci

Czy koty rosyjskie lubią dzieci

Jeżeli rozważasz stworzenie związku pomiędzy kotami rosyjskimi a dziećmi, musisz nauczyć swoje pociechy właściwego traktowania obu zwierząt. Dzieci chętnie bawią się z kotami rosyjskimi i uczą się od nich, ponieważ mają one bardzo łagodne osobowości. Koty rosyjskie i dzieci powinny mieć oddzielny harmonogram zabaw i ćwiczeń. Ponadto, należy nauczyć je traktowania dzieci z szacunkiem. Jeżeli Twoje dziecko jest dobrym właścicielem kota, z przyjemnością pomoże Ci nawiązać więź z nowym zwierzakiem.

Koty rosyjskie niebieskie są wspaniałymi zwierzętami domowymi dla dzieci i rodzin, ale mogą być nieco nieśmiałe w stosunku do obcych. Chociaż są chętne do zabawy i czułe w stosunku do swoich właścicieli, nie należy ich szybko wprowadzać w nowe sytuacje. Ponieważ koty rosyjskie są wrażliwe na emocje swoich właścicieli, będą starały się ich rozweselić, głaszcząc ich po twarzy. Dzieci powinny pozostawać z tymi kotami przez pewien czas sam na sam, zanim zapoznają je z resztą rodziny.

Koty rosyjskie niebieskie są małe lub średniej wielkości i mają piękne niebieskie umaszczenie. Nie gubią sierści, w przeciwieństwie do większości innych kotów, i są hipoalergiczne. Dzieci, które są uczulone na sierść kota, nie powinny trzymać ich w pobliżu, ponieważ mogą je podrapać. Jeżeli planujesz wprowadzić kota rosyjskiego niebieskiego do swojej rodziny, najlepiej skonsultuj się z lekarzem weterynarii w celu uzyskania porady dotyczącej właściwej opieki. Na szczęście, koty rosyjskie i dzieci nie cierpią na wiele chorób.

Chociaż koty rosyjskie niebieskie najlepiej czują się w towarzystwie starszych dzieci, mogą również spokojnie żyć z innymi zwierzętami domowymi. Rosyjskie koty niebieskie są zazwyczaj dobrze wychowane i nie mają nic przeciwko dzieciom, które są szanowane i łagodne. Dobrze radzą sobie z dziećmi w różnym wieku. Mogą na przykład mieszkać w rodzinie z dziećmi starszymi niż ich rasa. Jest to dobry wybór dla dzieci i rodzin z małymi dziećmi. Jeśli rosyjski blues jest trzymany ze starszymi dziećmi, może być dobrym zwierzęciem dla rodziny z małymi dziećmi.

Zobacz też:  Mieszaniec kot rosyjski

Jako rasa o niskich wymaganiach pielęgnacyjnych, rosyjski niebieski będzie wymagał rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych, w tym cotygodniowego szczotkowania sierści. Chociaż nie jest to wymagane, zaleca się szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy w roku. Psy te lubią również towarzystwo człowieka, więc cotygodniowa sesja szczotkowania jest konieczna. Możesz także nawiązać więź z nowym kotem, stopniowo zapoznając je ze sobą. Jak w przypadku każdego zwierzęcia domowego, należy pamiętać, że nie ma dwóch takich samych rosyjskich kotów niebieskich.

Kot rosyjski niebieski został po raz pierwszy wystawiony w Crystal Palace w Londynie w 1871 roku. Impreza ta była przedłużeniem Targów Światowych. Prezentowano na niej egzotyczne koty z całego świata. Kot rosyjski niebieski, nazwany Angel Cat, ostatecznie przegrał z kotem brytyjskim niebieskim. Rasa ta jest znana ze swojej słodkiej, czułej osobowości. Oprócz tego, że jest wspaniałym zwierzęciem domowym dla dzieci, jest również doskonałym pupilem dla dzieci. Decydując się na zakup kota rosyjskiego, należy wziąć pod uwagę jego temperament i osobowość.

Warto zobaczyć: