Mieszanka kota rosyjskiego z kotem angielskim

Mieszanka kota rosyjskiego z kotem angielskim

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem do swojego domu nowego zwierzęcia, być może zastanawiasz się nad kotem rosyjskim niebieskim. Kot rosyjski niebieski, będący mieszanką kota angielskiego i rosyjskiego, ma wyjątkowe cechy i jest uważany za rasę półzagraniczną. Jego typ budowy ciała znajduje się pomiędzy krótkim i zwartym persem a długim i kanciastym syjamem. Charakteryzuje się długą szyją, krótką, gęstą, podwójną sierścią oraz okrągłymi, szeroko osadzonymi, zielonymi oczami.

Kot rosyjski niebieski jest krzyżówką kota rosyjskiego i angielskiego.

Rosyjski niebieski, będący mieszanką kota angielskiego i rosyjskiego, pochodzi z XIX wieku, a po raz pierwszy został uznany za rasę w 1912 roku. Jednak po II wojnie światowej ich popularność spadła. Aby zachować linię krwi tej rasy, entuzjaści hodowali koty rosyjskie niebieskie z kotami syjamskimi w Skandynawii. W ten sposób powstały kanciaste, dłuższe kociaki. Długa, gęsta sierść kota rosyjskiego niebieskiego dobrze znosiła zimny klimat północnej Rosji.

Nazwa kota rosyjskiego niebieskiego pochodzi od jego pięknego, głębokiego koloru niebieskiego i jasnozielonych oczu. Jego sierść jest niebiesko-szaro-czarna, pokryta dwiema warstwami krótkiego, gęstego futra. Kolor ten jest wynikiem rozcieńczonej ekspresji genu czerni u każdego z rodziców. Dzieje się tak dlatego, że każde z rodziców ma dwa geny recesywne, co oznacza, że kociak rosyjski niebieski zawsze będzie niebieski – cytat ten jest zasługą autora strony Rysować Czyli Żyć. Jeżeli jednak dojdzie do skrzyżowania dwóch rosyjskich kotów niebieskich, kot rosyjski niebieski da również kocięta o mieszanym umaszczeniu.

Jest to rasa hipoalergiczna

Jeśli cierpisz na alergie, możesz rozważyć adopcję kota rasy Sphynx. Rasa ta jest uważana za hipoalergiczną, ponieważ jej futro nie zawiera sierści zrzucającej włosy. Koty sfinksowe nadal produkują ślinę i sierść, ale ponieważ nie mają futra, prawdopodobieństwo wywołania reakcji jest mniejsze. To sprawia, że są doskonałym wyborem dla alergików.

Koty tej rasy są hipoalergiczne i wykazano, że wytwarzają mniej związków Fel D1, na które reaguje wielu alergików. Ponieważ związek ten nie jest wytwarzany u kotów rosyjskich niebieskich, koty te nie zrzucają dużej ilości sierści, jak większość innych ras. Koty te są również znane ze swoich figlarnych osobowości i potrafią spędzać godziny na zabawie. Ich charakterystyczny wyraz twarzy może ranić, ale nigdy nie da tego po sobie poznać.

Jest to łagodna rasa

Ragdoll to starożytna rasa kotów pochodząca z Rosji. Jest średniej wielkości, o atletycznej budowie i pięknym, kolorowym umaszczeniu. Rasa ta jest znana ze swojej łagodnej osobowości i dobrze dogaduje się z dziećmi i dorosłymi. Kot ten lubi aportować i jest bardzo towarzyski. Jest to rasa łatwa w utrzymaniu i nie wymaga intensywnej pielęgnacji.

W stosunku do dzieci jest bardzo potulny i tolerancyjny, ale może być nieco natarczywy. W związku z tym należy zachować szczególną ostrożność podczas zapoznawania tego kota z małymi dziećmi. Jeśli masz małe dzieci, rosyjski niebieski będzie tolerował pieszczoty, ale odejdzie, jeśli będziesz próbował go dotknąć. Należy unikać szorstkiego traktowania tej rasy i upewnić się, że inne zwierzęta domowe nie są wobec niej agresywne.

Zobacz też:  Co mogą jeść koty rosyjskie?

Jest powściągliwy

Kot rosyjski niebieski to mała rasa o podwójnej sierści i powściągliwym charakterze. Uwielbiają czułość i dużo uwagi ze strony człowieka, ale nie są tak otwarte jak koty w typie angielskim. Ten typ kota jest powściągliwy i nie należy do najbardziej aktywnych ras. Są jednak skłonne do zabawy, gdy już się z kimś zapoznają. Ich preferowanym zachowaniem jest ukrywanie się i okazywanie uczuć. Ten typ kota nie toleruje zmian w rutynie.

Mieszanka kota rosyjskiego i rasy angielskiej nazywana jest „Toybob”. Nazwa ta odnosi się do kota, który jest mały i ma zagięty ogon. Powstałe w ten sposób kocię nie jest zbyt towarzyskie i tworzy ścisłą więź z jednym członkiem rodziny. Nie są zbyt towarzyskie, ale są niezwykle czułe, gdy już się do swojego człowieka przekonają. Są bardzo inteligentne i łatwo poddają się szkoleniu. Są odporne i nie mają szczególnych problemów zdrowotnych.

Jest to dobry wybór dla rodziców zwierząt z alergiami.

Zarówno koty rosyjskie, jak i koty angielskie mają niski poziom Fel d1, białka, które może wywoływać reakcje alergiczne u ludzi. Koty wydalają to białko poprzez sierść, futro i ślinę. Z tego powodu połączenie kota rosyjskiego z kotem angielskim jest dobrym wyborem dla rodziców zwierząt z alergią. Kot rosyjski ma miękką i bujną sierść i jest znany jako łagodne i kochające zwierzę. Koty rosyjskie są jednak umiarkowanie liniejące, a regularna pielęgnacja może pomóc ograniczyć sierść i zminimalizować reakcje alergiczne.

Koty rosyjskie są znane z inteligencji i zdolności przystosowawczych, ale koty angielskie są znane ze swojej urody. Koty te są tolerancyjne w stosunku do dzieci i często dobrze dogadują się z innymi zwierzętami domowymi. Ich sierść jest jedwabista i hipoalergiczna. Ze względu na to, że koty te nie wydzielają zbyt dużo sierści, są dobrym wyborem dla rodziców z alergiami. Nie zrzucają też obficie sierści i wymagają minimum zabiegów pielęgnacyjnych.

Jest to dobry wybór dla rodzin

Rosyjski niebieski to inteligentna rasa, która uwielbia się bawić. Rasa ta jest przyjazna i czuła, ale nie lubi przebywać z obcymi. Ich sierść zrzuca się mniej niż u innych ras i nie wytwarzają one wysokiego poziomu glikoproteiny Fel-d-1, która jest powszechnym alergenem. Rosyjski niebieski jest znany z dużych uszu ze spiczastymi końcami i jasnozielonych oczu. Chociaż u kociąt mogą występować pręgi, znikają one, gdy kot dorasta i uzyskuje dorosłe umaszczenie.

Rosyjski niebieski to elegancka rasa, która wywodzi się z portowego miasta Archangielsk w Rosji. Miasto to leży 150 mil od koła podbiegunowego, dlatego też rasa ta musiała być bardzo odporna, aby przetrwać. Ich krótka, podwójnie gęsta sierść nie zrzuca zbyt wiele, ale zrzuca trochę w gorące dni. Mają wspaniały temperament i są doskonałym wyborem dla rodziny lub kota służbowego.

Warto zobaczyć: