Kot rosyjski biały - pielęgnacja

Kot rosyjski biały – pielęgnacja

Jeśli chcesz mieć wspaniałego, przyjaznego i inteligentnego zwierzaka, rozważ adopcję białego kota rosyjskiego. Koty te znane są z wyrazistych osobowości. Są również bardzo inteligentne i przyjazne, a nawet można je nauczyć wykonywania sztuczek! Oto kilka informacji, które pomogą Ci zacząć. Określany mianem „królowej kotów”, biały kot rosyjski jest wart swojej ceny. Poniżej podajemy kilka wskazówek, jak dbać o swojego nowego domownika.

Donskoys

Biały kot rosyjski jest niezwykle piękną rasą, a opieka nad nim nie różni się od opieki nad jakąkolwiek inną rasą. Rasa ta wywodzi się od dzikich kotów leśnych znad rzeki Amur w Rosji. Koty tej rasy są bardzo inteligentne, towarzyskie i czułe, a większość dnia wolą spędzać z człowiekiem. Rosjanie mają silną więź ze swoimi właścicielami, dlatego wymagają cichego, spokojnego otoczenia.

Kocięta rasy rosyjskiej białej mają niezaspokojone pragnienie kontaktu z człowiekiem, a ich wysoki poziom energii może je dość łatwo zmęczyć w ciągu pierwszych kilku miesięcy życia. Chociaż kocięta rosyjskie białe są figlarne i uwielbiają kontakt z człowiekiem, łatwo się nudzą. Jeśli nie będziesz w stanie nadążyć za ich poziomem energii, mogą się łatwo znudzić i nabrać destrukcyjnych nawyków. Dlatego, aby były szczęśliwe i zdrowe, należy planować zajęcia i czas zabawy w zależności od ich potrzeb.

Donskoy z niebieskimi oczami

Biały kot rosyjski to spokojna rasa o śnieżnobiałym umaszczeniu. Występują również w innych kolorach i mają opływowe ciała. Rosjanie nie mają tendencji do zaprzyjaźniania się z nieznajomymi i są kotami rodzinnymi. Dostępny jest również biały kot rasy Ragdoll. Koty te są niewymagające, ale wymagają regularnej pielęgnacji. Aby jak najlepiej zadbać o swojego białego kota rosyjskiego, zapoznaj się z podstawowymi informacjami.

Oczekiwana długość życia kota rosyjskiego białego wynosi od 10 do 20 lat, a koty te mają niewiele problemów zdrowotnych. W pełni dorosły kot rosyjski biały waży od sześciu do dwunastu funtów, czyli od 2,5 do 5,5 kilograma. Nie jest to kot szczególnie towarzyski, ale lubi towarzystwo, więc bez obaw można spędzać z nim czas. W pierwszych latach życia kociak będzie potrzebował stymulacji ze strony towarzyszy zabaw, a w nocy będzie potrzebował miejsca, w którym będzie mógł się wygodnie ułożyć.

Zobacz też:  Kot rosyjski srebrny - opis rasy

Donski z dużymi uszami

Koty dońskie są eleganckie i bardzo łatwe w szkoleniu. Potrzebują jednak dużo uwagi i interakcji ze strony człowieka. Koty te nie nadają się dla osób, które po raz pierwszy są właścicielami kotów. Nie posiadają futra i nie potrafią zaaklimatyzować się w niskich temperaturach, co czyni je idealnymi kotami domowymi. Są rzadkie i często są kradzione, co czyni je łatwym celem dla złodziei. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o kotach Dońskich z dużymi uszami i jak się nimi opiekować.

Koty dońskie nie mają długiej sierści i muszą mieszkać wyłącznie w pomieszczeniach. W najzimniejszych miesiącach powinny być trzymane w ciepłym otoczeniu. Rasa ta jest podatna na problemy skórne, w tym nadmierne przetłuszczanie się. Dlatego też pielęgnacja kota dońskiego powinna obejmować regularne czyszczenie uszu. Zapobiega to nie tylko infekcjom, ale także pomaga utrzymać uszy kota w czystości.

Koty dońskie z głową w kształcie trójkąta

Biały kot rosyjski z trójkątną głową jest potomkiem majestatycznego kota rosyjskiego niebieskiego. Mimo że rasa ta jest podobna do kilku innych popularnych kotów, posiada wyraźne cechy charakterystyczne. Donskoy jest szczególnie przyjazny i czuły, domaga się czułości od każdego, kto ma z nim kontakt. Rasa ta nie reaguje dobrze na komendy i nie jest odpowiednia dla osób, które nie mogą zapewnić jej stałego towarzystwa. Rosyjski biały jest dobrym wyborem dla tych, którzy chcą mieć zabawnego, inteligentnego i lojalnego zwierzaka.

Kot rosyjski niebieski jest wysoki, wydłużony, o trójkątnym kształcie, z ogromnymi uszami, szerokim czołem i prostym nosem. Jego oczy mają kolor szmaragdowy, a futro jest jedwabiście niebieskie. Ten typ kota jest znany z wyjątkowej „uśmiechniętej” twarzy. Oprócz charakterystycznego wyglądu, kot rosyjski niebieski jest bardzo chętny do zabawy i chętnie wchodzi w interakcje z innymi zwierzętami domowymi, dziećmi i ich właścicielami.

Warto zobaczyć: