Kot rosyjski biały - opis rasy

Kot rosyjski biały – opis rasy

Wygląd białego kota rosyjskiego jest uderzający, a jego nazwa zawiera wszystko, co sprawia, że jest to piękna rasa. Jest średniej lub dużej wielkości, ma długą, klinowatą głowę, szeroki pysk i zaokrąglone, wyprostowane uszy ze spiczastymi końcówkami. Koty te są raczej kotami rodzinnymi i rzadko zaprzyjaźniają się z obcymi. Mają te same cechy co Ragdoll i oba są łagodnymi stworzeniami o wysokiej inteligencji i potrzebach pielęgnacyjnych.

Biały kot rosyjski jest rasą piękną, bardzo przyjazną, inteligentną i czułą. Mają wysokie IQ i dobrze reagują na pozytywne wzmocnienie, można więc uczyć je sztuczek za pomocą smakołyków. Są bardzo inteligentne, ale wolą ludzi, którzy są przyjaźni i mają dużo uczuć. Chociaż są dobrym wyborem dla rodzin z dziećmi, należy pamiętać, że ta rasa nie radzi sobie dobrze z dziećmi lub zwierzętami o ograniczonej uwadze.

Koty rosyjskie białe są znane z tego, że są bardzo lojalne wobec swoich właścicieli i lubią spokojne domy. Najlepiej sprawdzają się w rodzinach ze starszymi dziećmi, choć dobrze radzą sobie z łagodnymi, szanującymi się maluchami. Mogą jednak spokojnie żyć z innymi zwierzętami domowymi – pod warunkiem, że wiesz, jak się z nimi zachowywać. Poniżej przedstawiono kilka podstawowych cech białego kota rosyjskiego. Jeśli jesteś zainteresowany adopcją jednego z nich, nie bój się przeczytać opisu rasy na portalu Petfinder.

Kot rosyjski niebieski jest czuły, łagodny i lojalny. Uwielbiają uwagę i chętnie witają się z Tobą w drzwiach. Chociaż mają tendencję do wiązania się z jednym rodzicem, darzą uczuciem całe gospodarstwo domowe. Koty rosyjskie niebieskie mogą być nawet tresowane – fakt ten potwierdza wielu właścicieli. Uważa się, że jeśli dasz kotu wystarczająco dużo czułości, on sam cię wytresuje. Należy więc pamiętać, że profile rasowe są ogólne. Wszystkie koty są inne.

Zobacz też:  Kot niebieski rosyjksi - jak pielęgnować

Kot rosyjski niebieski po raz pierwszy trafił do Wielkiej Brytanii w latach pięćdziesiątych XIX wieku. Początkowo kot ten nazywał się Archangel i brał udział w pierwszej krajowej wystawie kotów. Jednak rzadko wygrywał z kotami o niebieskim umaszczeniu. W 1912 roku Rada Zarządzająca Kociej Fantazji uznała rosyjskiego niebieskiego za rasę i nadała mu własną klasyfikację. Chociaż koty rosyjskie niebieskie prawie wyginęły w czasie II wojny światowej, w drugiej połowie wieku zyskały na popularności.

Kot rosyjski niebieski jest kolejną popularną rasą, a jego pochodzenie jest nieznane. Wielu uważa, że ten smukły kot pochodzi z północno-zachodniej Rosji. Być może był cennym pupilem rosyjskich carów. Niezależnie od pochodzenia kota rosyjskiego niebieskiego, jest to rasa bardzo czuła. Tworzy również silne więzi ze swoimi właścicielami. Jego piękna, długowłosa sierść sprawi, że będziesz chciał mieć jednego z tych czarujących zwierząt.

Rosyjski kot niebieski jest kotem średniej wielkości o charakterystycznym niebieskim umaszczeniu. Koty te są niezwykle urodziwe, a ich umysł dorównuje wyglądowi. Ich łagodna i delikatna natura sprawia, że są idealnym towarzyszem dla osób starszych lub rodzin. Koty rosyjskie niebieskie nie zrzucają zbyt dużo sierści, ale mimo to należy je szczotkować co najmniej dwa razy w tygodniu. Należy również regularnie szczotkować im paznokcie. W okresie wiosennego linienia kot może wymagać częstszego szczotkowania.

Warto zobaczyć: