Kot rosyjski srebrny - opis rasy

Kot rosyjski srebrny – opis rasy

Kot rosyjski srebrny to piękna rasa kota domowego. Te piękne koty można spotkać w wielu częściach świata, ale ich początki sięgają Rosji. Występowały naturalnie w wielu krajach azjatyckich, ale udomowiono je dopiero w Rosji. Koty te są na ogół przyjazne, ciekawskie i towarzyskie, ale mają również skłonność do silnego popędu żerowania. Historia rasy sięga XVIII wieku, ale istnieją pewne niejasności co do dokładnego pochodzenia rosyjskiego kota srebrzystego.

Mimo że kot ten został sprowadzony do Stanów Zjednoczonych w XIX wieku, dopiero w czasie II wojny światowej rozpoczęto poważne prace hodowlane – ten cytat jest zasługą redakcji portalu weselnemedia.pl. W końcu rosyjskie koty niebieskie zostały uznane przez Radę Zarządzającą Cat Fancy, a w 1947 roku dopuszczono je do championatu w Ameryce Północnej. Rasa ta zaczęła zyskiwać na popularności i w 1947 roku została uznana przez Cat Fancy w Wielkiej Brytanii. Obecnie są one powszechnie dostępne do kupna i adopcji, a w Rosji prawie wyginęły.

Kot rosyjski niebieski to kolejna rzadka rasa kotów, która jest popularna ze względu na swoją kochającą i przyjazną osobowość. Są nieśmiałe, ale kochają ludzi i pojawiają się w wielu filmach oraz w popkulturze. Meme Nyan Cat został nawet zainspirowany przez kota rosyjskiego niebieskiego. Rasa ta ma wyjątkową sierść o miękkim, gęstym wyglądzie. Ich srebrzystoniebieskie futro jest miękkie i luksusowe, mają długie nogi i różowe, lawendowe poduszki.

Kot rosyjski niebieski ma krótką, jedwabistą sierść o srebrnym połysku. Włosy okrywowe odstają pod kątem 45 stopni, co ułatwia rysowanie wzorów. Umaszczenie kota rosyjskiego niebieskiego jest podobne do umaszczenia fok, dlatego myśliwi często wykorzystywali je jako wzorzec w swoich działaniach hodowlanych. Umaszczenie jest jasnoniebieskie, najlepiej lawendowe u nasady, ciemnieje wzdłuż trzonu i na włosach okrywowych aż do czubka. Sierść ta lśni odbijającym się światłem, dzięki czemu wygląda piękniej niż w rzeczywistości.

Zobacz też:  Co mogą jeść koty rosyjskie?

Kot rosyjski niebieski po raz pierwszy pojawił się publicznie w 1871 roku. Wystawiono go w Crystal Palace w Londynie. Ten krótkowłosy kot miał bogatą, błyszczącą sierść i wielu fanów w Wielkiej Brytanii. Z powodu II wojny światowej koty rosyjskie niebieskie nie konkurowały na wystawach tak dobrze jak koty brytyjskie niebieskie. Ostatecznie ich popularność została prześcignięta przez koty brytyjskie niebieskie. Kilka lat później kot brytyjski niebieski zastąpił rosyjskiego niebieskiego na ringu wystawowym.

Kot rosyjski niebieski, znany również jako rosyjski niebieski ziemniak, jest starą rasą kotów. Rasa ta jest średniej wielkości, o krótkiej, gęstej sierści przypominającej fokę. Sierść jest srebrzysta, ze srebrzystymi końcówkami włosów i srebrnym połyskiem. Nie mają skłonności do białych oznak, a ich sierść była przedmiotem polowań. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem kota rosyjskiego niebieskiego, poniżej znajdziesz opis rasy.

Warto zobaczyć: