Kot rosyjski błękitny - opis rasy

Kot rosyjski błękitny – opis rasy

Wzrok kota rosyjskiego niebieskiego może być osłabiony przez wiele różnych chorób. Niektóre z nich są uleczalne, inne mogą być poważne, a nawet śmiertelne. Jeśli chcesz, aby Twój kot rosyjski niebieski był zdrowy i szczęśliwy, pamiętaj, aby szczotkować mu zęby już w młodym wieku. Regularne szczotkowanie nauczy Twojego kota akceptować tę czynność i zniechęci go do tworzenia niebezpiecznej płytki nazębnej. Lekarz weterynarii może udzielić Ci informacji na temat tego, czego możesz oczekiwać od higieny jamy ustnej Twojego kota.

Kot rosyjski niebieski jest wspaniałym zwierzęciem dla rodziny i dobrze dogaduje się z dziećmi. Mimo że są nieco wybredne w kwestii higieny, zrzucają niewiele odchodów i nie wymagają codziennych kąpieli. Nie wymagają też specjalnych ćwiczeń. Choć lubią codzienne spacery, zabawa w aportowanie i inne zajęcia pomogą im spalić nadmiar energii. Poniżej znajduje się opis rasy i wskazówki dotyczące pielęgnacji kota rosyjskiego niebieskiego.

Kot rosyjski niebieski ma krzepki wygląd, mocne mięśnie i ładną sylwetkę. Należy do tej samej kategorii co koty orientalne krótkowłose i koraty. Koty te są średniej wielkości i mają ciało, które nie jest ani zbyt długie, ani zbyt krótkie. Kot rosyjski niebieski ma długą, zgrabną szyję i wysoko osadzony, średniej długości nos. Futro kota rosyjskiego niebieskiego jest krótkie i gęste, a jego sierść jest od średniej do długiej.

Chociaż rasa ta została pierwotnie wprowadzona do Wielkiej Brytanii przez brytyjskich marynarzy w 1800 roku, nie ma solidnych dowodów na poparcie tezy, że kot rosyjski niebieski jest gatunkiem udomowionym. Zamiast tego, kot rosyjski niebieski jest rasą występującą naturalnie, która prawdopodobnie pochodzi z północnej Rosji. Futro tych zwierząt wskazuje, że były one przystosowane do zimnego klimatu. W związku z tym ich futro stało się poszukiwanym dodatkiem do mody.

Zobacz też:  Kot rosyjski błękitny - pielęgnacja

Kot rosyjski niebieski jest kotem towarzyskim, który uwielbia ludzi. W związku z tym przywiązują się do jednego członka rodziny. W związku z tym bardzo ważne jest monitorowanie ich zwyczajów żywieniowych i kontrolowanie poziomu energii. Dobrą zasadą jest dawanie kotu zabawki, która zapewni mu zajęcie. Różdżka z piór lub piłka zapewnią im rozrywkę i pozwolą spalić trochę kalorii.

Kot rosyjski niebieski jest niezwykle kochany i chętny do zabawy, ale w stosunku do obcych zachowuje się powściągliwie. Wobec obcych zachowuje się raczej powściągliwie, woląc ocenić ich wartość, zanim się do nich zbliży. Kiedy jednak już ją zaakceptują, potrafią być bardzo czułe i lojalne. Gdy znajdą kogoś, kogo pokochają i komu zaufają, nie będą oczekiwać niczego innego. Pomimo swojej powściągliwej natury, mogą być doskonałymi zwierzętami domowymi dla tych, którzy mają napięty grafik i mieszkają z dala od domu.

Kot rosyjski niebieski jest pięknym i eleganckim zwierzęciem. Jego jedwabiście miękkie, niebieskie futro jest miękkie i aksamitne, dzięki czemu idealnie nadaje się do domów, w których mieszkają osoby starsze lub dzieci. Są również niezwykle spokojne i niewymagające, co czyni je idealnymi dla rodzin i starszych właścicieli. Rosyjski niebieski jest dobrym wyborem dla właścicieli zwierząt domowych, ale musisz się upewnić, że wybierzesz odpowiednie ubezpieczenie dla swojego wyjątkowego pupila.

Warto zobaczyć: