Kot rosyjski - mieszaniec

Mieszaniec kot rosyjski

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem do domu kota rosyjskiego? Mieszanki kotów rosyjskich są obecnie jednymi z najbardziej popularnych ras. Koty rosyjskie Blues po raz pierwszy przybyły do Stanów Zjednoczonych we wczesnych latach 1900 i stały się popularne jako koty wystawowe. Obecnie koty tej rasy są również dobrymi towarzyszami dla wielu gospodarstw domowych. W tym artykule dowiesz się więcej o tej naturalnej rasie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o niektórych korzyściach płynących z posiadania kota rosyjskiego. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze mieszanki kotów rosyjskich.

Ussuri to mieszanka kotów rosyjskich

Ussuri to rzadka rasa rosyjska, która szybko zyskała uznanie w środowisku miłośników kotów. Uważa się, że rasa ta jest naturalną kocią hybrydą, powstałą w wyniku skrzyżowania kota leśnego amurskiego (podgatunek azjatyckiego kota lamparciego) i europejskich kotów krótkowłosych, które są powszechnymi zwierzętami domowymi w tym regionie. Jest to kot średniej wielkości, muskularny, z uszami w typie rysia i zaokrąglonym ogonem.

Havana Brown to mieszanka kota rosyjskiego

Chociaż Havana Brown jest rzadką rasą, kot ten jest uważany za jednego z najbardziej czułych, słodkich i interaktywnych kotów na świecie. Ta mieszanka kotów jest również znana ze swojego cichego głosu i mniejszego ryzyka zrzucenia z żyrandola. Chociaż większość kotów o umaszczeniu Havana Brown charakteryzuje się wysokim poziomem towarzyskości, niektóre z nich są bardziej powściągliwe i nieśmiałe niż inne. To, czy Havana Brown będzie odpowiedni dla Twojej rodziny, zależy tylko od Ciebie.

Rosyjski niebieski jest rasą naturalną

Rosyjski niebieski jest rasą hipoalergiczną, co czyni go doskonałym wyborem dla osób, które mają alergię na koty. Fel d 1, białko, które wywołuje reakcje alergiczne u ludzi, jest obecne w bardzo małych ilościach w sierści i ślinie wszystkich kotów. Ponieważ koty te zrzucają tak mało sierści, poziom Fel d 1 jest u nich bardzo niski, co czyni je idealnym wyborem dla alergików.

Rosyjski niebieski jest dostojnym kotem

Rosyjski niebieski to kot średniej wielkości o gęstej, krótkiej sierści w pięknym niebieskim kolorze. Sierść ma odcień szarości węglowej z lekkimi, mieniącymi się srebrnymi pasemkami. Koty rosyjskie niebieskie wytwarzają niski poziom glikoproteiny Fel-d-1, białka występującego u wielu kotów, które powoduje alergie. Są doskonałym wyborem dla osób, które cierpią z powodu alergii na inne rodzaje kociego futra, lub które po prostu chcą mieć łagodnego, słodkiego kota.

Rosyjski niebieski ma „uśmiech”

Charakterystyczne rysy twarzy kota rosyjskiego niebieskiego są dość wyraźne. Jego nos jest szeroki i lekko zadarty do góry. Płaszczyzny pyszczka i kości policzkowych przecinają się pod kątem, który sprawia wrażenie uśmiechu. W przeciwieństwie do większości ras, rosyjski blues ma „uśmiechniętą” lub uśmiechniętą twarz. Podobnie, uszy są duże, spiczaste i wysoko osadzone. Czynniki te przyczyniają się do charakterystycznego wyglądu rosyjskiego błękitu i sprawiają, że jest on wyjątkowy wśród innych ras.

Zobacz też:  W jakich kolorach występuje kot rosyjski

Rosyjski niebieski ma problemy z oczami

Rosyjski niebieski jest podatny na różne problemy z oczami. Najczęstszym z nich jest zapalenie spojówek, spowodowane infekcją, brakiem wydzielania łez lub alergią. Problemy te są uleczalne, ale jeśli nie są leczone, mogą prowadzić do ślepoty. Jeśli Twój rosyjski niebieski wykazuje objawy choroby oczu, powinieneś natychmiast zgłosić się do lekarza. Opcje leczenia zapalenia spojówek obejmują krople do oczu, leki przeciwhistaminowe i suplementy diety.

Rosyjski niebieski jest spokojny

Rasa kotów rosyjskich niebieskich jest bardzo łagodna i przyjazna. Najlepiej czuje się w domu bez małych dzieci, ale toleruje młodsze dzieci, o ile są one łagodne i pełne szacunku. Dobrze dogadują się także z innymi zwierzętami domowymi. Jeśli chcesz mieć spokojnego kota, który pozostanie w domu przez cały dzień, rozważ rosyjskiego niebieskiego. Są one doskonałymi towarzyszami dla małych dzieci, ale mogą nie lubić, gdy się je bierze na ręce. Rasa kotów rosyjskich niebieskich ma jednak wiele osobowości!

Rosyjski niebieski jest inteligentny

Rosyjski niebieski to inteligentna mieszanka kotów, która jest bardzo atrakcyjna dla miłośników zwierząt. Chociaż koty tej rasy są generalnie łatwe w pielęgnacji i łatwe do socjalizacji, mogą być uparte. Ponieważ rosyjski niebieski jest rasą występującą naturalnie, różni się od mieszańca, który powstał w wyniku selektywnej hodowli. Aby dowiedzieć się więcej o cechach charakterystycznych rosyjskiego psa niebieskiego, czytaj dalej! Mamy nadzieję, że ten artykuł dał Ci kilka wskazówek dotyczących opieki nad rosyjskim psem niebieskim.

Kot rosyjski niebieski jest niezależny

Kot rosyjski niebieski jest kochającym i czułym zwierzęciem rodzinnym. W przeciwieństwie do niektórych innych kotów, rosyjski niebieski nie przepada za obcymi ludźmi, ale mimo to jest bardzo towarzyski. Ten typ kota łatwo poddaje się szkoleniu, w tym zabawie w aportowanie. Pomimo tego, że kot rosyjski niebieski jest nieśmiały i niezależny, spędza dużo czasu ze swoim właścicielem. Daje znać, kiedy chce być pogłaskany lub kiedy chce zostać sam.

Kot rosyjski niebieski jest aktywny

Kot rosyjski niebieski jest bardzo towarzyski, ale lubi też spędzać czas w samotności. Nie mają nic przeciwko spędzaniu czasu w samotności, ale będą aktywnie poszukiwać ustronnego zakątka, w którym będą mogły się skulić w nocy. Chociaż rosyjskie niebieskie uwielbiają się bawić, mogą się chować podczas dużych zgromadzeń lub gości. Ich łagodny temperament sprawia, że są dobrym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi lub pracujących singli. Poniżej wymieniono kilka typowych zachowań i cech charakterystycznych kota rosyjskiego niebieskiego.

 

Warto zobaczyć: