Tresura kota rosyjskiego

Tresura kota rosyjskiego

Jeżeli planujesz szkolenie kota rosyjskiego niebieskiego, musisz poznać kilka typowych błędów, których należy unikać. Oto trzy najczęściej popełniane błędy, których należy unikać:

Błędy w szkoleniu kota rosyjskiego niebieskiego

Rosyjski kot niebieski jest kotem niezwykle czułym, dlatego jest wspaniałym zwierzęciem domowym. Chociaż są one nieśmiałe i powściągliwe w kontaktach z nowymi ludźmi, są również niezwykle czułe i lojalne. Są bardzo inteligentne i uwielbiają się bawić, ale lubią też gonić za światłami laserowymi i ruchomymi zabawkami. Rasa ta jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą cieszyć się towarzystwem kota, ale nie mają czasu na codzienne szkolenie.

Ważne jest, aby przyuczyć kota rosyjskiego niebieskiego do przebywania w domu. Mimo że kot tej rasy nie gubi obficie sierści, ważne jest, aby pielęgnować go przynajmniej raz w tygodniu. Szczotkowanie kota rosyjskiego niebieskiego usunie martwe włosy z jego sierści i rozprowadzi naturalne olejki na jego skórze. Jeśli jednak planujesz pozostawić kota na zewnątrz bez opieki, szczególnie ważne jest, aby go nadzorować. Jeśli Twój kot rosyjski niebieski będzie stale niepokojony, może stać się nerwowy i płochliwy, wycofując się w ukryte miejsca, takie jak górna część szafki lub półka.

Potrzeba stymulacji umysłowej

Jak w przypadku każdego innego zwierzęcia domowego, szkolenie kota rosyjskiego wymaga dużej ilości stymulacji psychicznej i fizycznej. Należy pamiętać, że koty są żywymi, oddychającymi, złożonymi istotami o skomplikowanych myślach i uczuciach. Musisz nauczyć się je wykorzystywać, aby wyszkolić kota na dobrego i zdrowego człowieka. Znudzone koty często szukają ujścia dla swoich myśli, np. drapiąc meble lub przedmioty domowego użytku, czy polując na małe zwierzęta. Aby Twój kot rosyjski był szczęśliwy i zdrowy, zapewnij mu dużo stymulacji umysłowej i fizycznej.

Szkolenie kota rosyjskiego niebieskiego wymaga stymulacji umysłowej i fizycznej. Ten typ kota wymaga ciągłej stymulacji, dlatego pamiętaj, aby zainwestować w zabawki dla swojego pupila. Najlepszymi zabawkami dla tej rasy są wędki i pióra, z których kot będzie chętnie korzystał. Następnie daj mu zabawki, które stymulują jego mózg, i obserwuj, jak się bawi. Dobra rutyna szkoleniowa obejmuje również chwalenie i głaskanie. Szkolenie kota rosyjskiego powinno być świetną zabawą zarówno dla Ciebie, jak i Twojego nowego futrzanego przyjaciela!

Nauka nowych sztuczek

Jeżeli rozważasz adopcję kota rosyjskiego, powinieneś wiedzieć co nieco o tej rasie. Koty te są pełne energii, uwielbiają się wspinać i patrzeć na świat z góry. Na szczęście możesz zapewnić im miejsce do spania, pod warunkiem, że dasz im zabawki, które zapewnią im rozrywkę. Potrafią też dość łatwo się włączać i wyłączać, więc powinieneś zapewnić im miejsce do ukrycia się i zabawy.

Zobacz też:  Historia krótkowłosych kotów niebieskich

Pomimo wyjątkowej osobowości tych kotów, można się spodziewać, że będą one pozytywnie reagować na szkolenie. Chociaż koty rosyjskie niebieskie są zazwyczaj spokojne i czułe, uwielbiają intensywne zabawy. Mogą nawet przywitać Cię w drzwiach, jeśli spóźnisz się choćby kilka minut. Uwielbiają też zabawę i często bawią się różnymi zabawkami, również tymi na baterie. Uczenie się nowych sztuczek jest dla tych kocich przyjaciół bardzo łatwe i wystarczy tylko trochę czasu, aby przełamać monotonię.

Socjalizacja z innymi kotami

Kot rosyjski to czuły kot na kolanach, który chętnie wita się z Tobą w drzwiach. Wobec obcych mogą być ostrożne i nieśmiałe, ale z pewnością się do Ciebie przekonają, jeśli okażesz im czułość. Koty te dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi, ale mogą stać się niespokojne, jeśli zostaną same lub w nieznanym otoczeniu. Poniżej podajemy kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć proces socjalizacji z nowym kotem.

Zanim przedstawisz swojego nowego pupila innym kotom, pamiętaj o jego socjalizacji z innymi kotami. Koty rosyjskie niebieskie mogą wyczuwać zapach innych zwierząt, dlatego należy zachować ostrożność przy zapoznawaniu nowego zwierzęcia ze starszym kotem. Dodanie nowego kota do domu może wydawać się wyzwaniem dla nowego właściciela, ale koty rosyjskie są bardzo inteligentne i można je przyuczyć do wszystkiego, o co się je poprosi. Należy być cierpliwym i konsekwentnym w swoich technikach szkoleniowych.

Pielęgnacja kota rosyjskiego niebieskiego

Koty rosyjskie niebieskie nie są wybredne, ale mają duży popęd do zdobywania. Dawniej koty te były cenione za łapanie myszy i małych gryzoni na statkach płynących z Rosji i Europy. Aby utrzymać ich wysoki poziom zdrowia, należy zapewnić kotu odpowiednią ilość ruchu i pilnować go. Ponieważ koty te są bardzo figlarne, docenią zabawki i czas spędzony na twoich kolanach, ale będą tolerować pewną ilość czasu spędzanego w samotności, o ile będą zadowolone ze swoich zajęć.

Kot rosyjski niebieski ma piękne umaszczenie i naturalnie dostojny wygląd. Dorosłe koty rosyjskie niebieskie mają zielone oczy w kształcie migdałów. W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych koty te cieszą się wierną sympatią. Ze względu na swój dostojny wygląd, koty te nawiązują bliską więź z właścicielami. Chodzą za tobą po całym domu, błagają o uwagę, a czasami nawet przytulają się do ciebie. Miłośnicy kotów nazywają nawet koty rosyjskie niebieskie „Mona Lisą” wśród kotów ze względu na ich piękne umaszczenie.

Warto zobaczyć: